Lékařská fakulta v Hradci Králové

U nás můžeš studovat všeobecné lékařství nebo zubní lékařství v klasickém kurikulu, od teorie k praxi v naší profesionální Fakultní nemocnici. Jsme menší fakulta s rodinou atmosférou v krásném věnném městě a máme tady hned několik skvělých studentských spolků. Neustále pracujeme na modernizaci výukových prostor i vybavení, takže se můžeš těšit i na nové studovny, Simulační centrum, nový virtuální pitevní stůl a mnoho dalšího.

Nabídka studijních programů

Magisterské studium

titul magistr, zkratka Mgr., pro umělecké studijní programy se používá varianta MgA., píše se před jménem. Magisterské studium trvá obvykle pět let a ukončíš ho státní závěrečnou zkouškou, jejíž součástí je i obhajoba diplomové práce.

Bakalářské studium

titul bakalář, zkratka Bc., umělecký program BcA., píše se před jménem – základní vysokoškolský titul, to základní, co si můžeš z Karlovky odnést. Bakalářské studium trvá většinou tři roky, je zakončeno státnicí a závěrečnou bakalářskou prací.

Magisterské navazující studium

titul magistr, zkratka Mgr., jedná se o studijní program, který navazuje na bakalářské studium, trvá dva až tři roky a prohloubíš si v něm znalosti z bakalářského stupně. Ukončíš ho státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomky.

Kalendář akcí

Pro tuto fakultu nejsou momentálně k dispozici žádné události.

FAQ

Otevíráme magisterské studijní programy Všeobecné lékařství a Zubní lékařství a bakalářský studijní program Všeobecné ošetřovatelství.