Lékařská fakulta v Hradci Králové

U nás můžeš studovat všeobecné lékařství nebo zubní lékařství v klasickém kurikulu, od teorie k praxi v naší profesionální Fakultní nemocnici. Jsme menší fakulta s rodinou atmosférou v krásném věnném městě a máme tady hned několik skvělých studentských spolků. Neustále pracujeme na modernizaci výukových prostor i vybavení, takže se můžeš těšit i na nové studovny, Simulační centrum, nový virtuální pitevní stůl a mnoho dalšího.

Kalendář akcí

Pro tuto fakultu nejsou momentálně k dispozici žádné události.

FAQ

Otevíráme magisterské studijní programy Všeobecné lékařství a Zubní lékařství a bakalářský studijní program Všeobecné ošetřovatelství.


Nabídka studijních programů

Magisterské studium

titul magistr, zkratka Mgr., pro umělecké studijní programy se používá varianta MgA., píše se před jménem. Magisterské studium trvá obvykle pět let a ukončíš ho státní závěrečnou zkouškou, jejíž součástí je i obhajoba diplomové práce.

Bakalářské studium

titul bakalář, zkratka Bc., umělecký program BcA., píše se před jménem – základní vysokoškolský titul, to základní, co si můžeš z Karlovky odnést. Bakalářské studium trvá většinou tři roky, je zakončeno státnicí a závěrečnou bakalářskou prací.

Magisterské navazující studium

titul magistr, zkratka Mgr., jedná se o studijní program, který navazuje na bakalářské studium, trvá dva až tři roky a prohloubíš si v něm znalosti z bakalářského stupně. Ukončíš ho státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomky.