10 důvodů, proč si vybrat právě Karlovku

01

Je jednoduše nejprestižnější.

Když na pracovním pohovoru řeknete, že jste vystudovali Karlovku, zní to prostě dobře. Ta škola má zvuk. A to hlavně proto, že tu získáte kvalitní vzdělání, které vám otevře dveře doma i ve světě!

02

Je nejlepší českou univerzitou pro zahraniční uplatnění.

V prestižních mezinárodních žebříčcích (například žebříček šanghajské univerzity Jiao Tong či časopisu Times Higher Education) se Karlovka z českých univerzit umisťuje na předních místech. Pokud se budete hlásit o práci v zahraničí, tohle bude zaměstnavatele zajímat.

03

Je nejstarší univerzitou ve střední Evropě.

Když Columbus objevil Ameriku, u nás se už víc než 140 let učilo.

04

Je největší univerzitou v republice.

17 fakult ve třech městech a studuje na ní 48 tisíc studentů. Takže najít si mezi spolužáky pár kámošů nebude problém.

05

Studovaly na ní přední české osobnosti.

Třeba Karel Čapek, Milada Horáková, Antonín Holý, Bohumil Hrabal, Věra Čáslavská, Pavel Kolář, Tomáš Verner, Michal Viewegh, nebo Martin Myšička. Ti všichni mají diplom z Karlovky, a kam to dotáhli. Vy ho budete mít taky. To už něco znamená, ne?

06

Nabízí nejvíc studijních programů.

Celkem má Karlovka více než 600 akreditovaných studijních programů. To by bylo, abyste se v některém z nich nenašli. Studovat můžete od klimatických změn, počítačových her, kybernetiky, přes stomatologii až po Platóna cokoliv, co vás baví a zajímá.

07

Nejmodernější vybavení pro studium i výzkum.

Proslulé CERGE-EI, Ústav výpočetní techniky, Centrum pro otázky životního prostředí, Biomedicínské centrum v Plzni nebo Mephared v Hradci Králové a vznikající super moderní kampus v Praze na Albertově – to je jen malý výčet pracovišť, která pod Karlovku patří, a nabídnou vám své zázemí, vybavení, poznatky a technologie.

08

Nejširší mezinárodní zapojení.

Karlovka má téměř 2 400 dohod s významnými evropskými univerzitami, například se Sorbonnou, s Univerzitou v Oxfordu, v Cambridge nebo s Univerzitou v Leidenu. Je také členem evropské univerzitní aliance 4EU+. V rámci Erasmus + nabízí Karlovka svým studentům 4 000 pobytových míst po celé EU. Takže na koleji nebo doma opravdu sedět nemusíte.

09

Nejvyšší šance získat práci ve svém oboru.

S diplomem z Karlovky máte skoro jisté, že najdete práci v oblasti, kterou vystudujete, zaměstnanost absolventů Karlovky je nejvyšší v republice. Některé fakulty mají dokonce 0 % nezaměstnaných absolventů. A navíc se špičkami v oboru budete obvykle v kontaktu už během studia.

10

Nejkrásnější aula pro imatrikulace a promoce.

Až vás bude Karlovka přijímat a loučit se s vámi, podíváte se do Velké auly Karolina – stylové historické budovy ze 14. století, kde to na vás udělá fakt dojem. A na rodinu, prarodiče i přátele taky. Selfíčko z Velké auly bude pecka!