10 důvodů, proč si vybrat právě Karlovku

01

Je jednoduše nejprestižnější.

Když na pracovním pohovoru řekneš, že jsi vystudoval Karlovku, zní to prostě dobře. Ta škola má zvuk. A to hlavně proto, že tu získáš kvalitní vzdělání, které ti otevře dveře doma i ve světě!

02

Je nejlepší českou univerzitou pro zahraniční uplatnění.

V prestižních mezinárodních žebříčcích (například žebříček šanghajské univerzity Jiao Tong či časopisu Times Higher Education) se Karlovka z českých univerzit umisťuje na předních místech. Pokud se budeš hlásit o práci v zahraničí, tohle bude zaměstnavatele zajímat.

03

Je nejstarší univerzitou ve střední Evropě.

Když Columbus objevil Ameriku, u nás se už víc než 140 let učilo.

04

Je největší univerzitou v republice.

17 fakult ve třech městech a studuje na ní 48 tisíc studentů. Takže najít si mezi spolužáky pár kámošů nebude problém.

05

Studovaly na ní přední české osobnosti.

Třeba Karel Čapek, Milada Horáková, Antonín Holý, Bohumil Hrabal, Věra Čáslavská, Pavel Kolář, Tomáš Verner, Michal Viewegh, nebo Martin Myšička. Ti všichni mají diplom z Karlovky, a kam to dotáhli. Ty ho budeš mít taky. To už něco znamená, ne?

06

Nabízí nejvíc studijních programů.

Celkem má Karlovka 1300 akreditovaných studijních programů. To by bylo, aby ses v některém z nich nenašel. Studovat můžeš od klimatických změn, počítačových her, kybernetiky, přes stomatologii až po Platóna cokoliv, co tě baví a zajímá.

07

Nejmodernější vybavení pro studium i výzkum.

Proslulé CERGE-EI, Ústav výpočetní techniky, Centrum pro otázky životního prostředí, Biomedicínské centrum v Plzni nebo Mephared v Hradci Králové a vznikající super moderní kampus v Praze na Albertově – to je jen malý výčet pracovišť, která pod Karlovku patří, a nabídnou ti své zázemí, vybavení, poznatky a technologie.

08

Nejširší mezinárodní zapojení.

Karlovka má téměř 2400 dohod s významnými evropskými univerzitami, například se Sorbonnou, s Univerzitou v Oxfordu, v Cambridge nebo s Univerzitou v Leidenu. V rámci Erasmus + nabízí Karlovka svým studentům 4000 pobytových míst po celé EU. Takže na koleji nebo doma opravdu sedět nemusíš.

09

Nejvyšší šance získat práci ve svém oboru.

S diplomem z Karlovky máš skoro jisté, že najdeš práci v oblasti, kterou vystuduješ, zaměstnanost absolventů Karlovky je nejvyšší v republice. Některé fakulty mají dokonce 0 % nezaměstnaných absolventů. A navíc se špičkami v oboru budeš obvykle v kontaktu už během studia.

10

Nejkrásnější aula pro imatrikulace a promoce.

Až tě bude Karlovka přijímat a loučit se s tebou, podíváš se do Velké auly Karolina – stylové historické budovy ze 14. století, kde to na tebe udělá fakt dojem. A na rodinu, prarodiče i přátele taky. Selfíčko z Velké auly bude pecka!