Novinky

Jarní Juniorská univerzita Karlova

Zvažujete studium na Univerzitě Karlově a chcete vědět, jak to na ní chodí? Chcete se podívat na vybrané fakulty a zažít tam jeden den v roli vysokoškolského studenta? Potom je program Jarní Juniorská univerzita Karlova přesně pro Vás!

Ideou tohoto programu, který se poprvé uskutečnil na jaře akademického roku 2017/2018 a který plánujeme uskutečnit i v dalších letech, je jistá návaznost na původní přednáškový koncept Juniorské univerzity konající se vždy v zimním semestru, avšak tentokrát studenti navštíví přímo budovy a prostory fakult Univerzity Karlovy či jejich přidružená pracoviště. Tím program neztratí svůj vzdělávací aspekt, ale doplní celý koncept praktickou částí výuky ve formě návštěvy laboratoří, knihoven nebo dalších zajímavých prostor, které jednotlivé fakulty nabízí. Program je stejně jako Originální Juniorská univerzita Karlova určen pro středoškolské studenty (v případě gymnázií pro vyšší stupeň).

Další ročník tohoto programu se uskuteční již v týdnu od 10. do 13. června 2024! Na co se můžete těšit?

Účast v programu je zdarma!

Nenechte si ujít skvělou příležitost strávit jeden den na fakultách Univerzity Karlovy a okusit, co jednotlivé fakulty nabízejí a proč na nich začít studovat!

Více informací naleznteš zde.