Událost

JUK: společenskovědní zaměření IV

Filozofická fakulta

Uvažuješ o studiu na Univerzita Karlova a chceš vědět, jak to u nás chodí? Přijď si vyzkoušet vysokoškolský život „nanečisto“!

Účast na Juniorské univerzitě je zdarma! JUKni do vysokoškolských lavic i Ty!

Program se v letošním akademickém roce opět uskuteční hybridní formou, tj. pro omezený počet účastníků prezenčně v Modré posluchárně, Celetná 20, Praha 1 a neomezeně pro veřejnost ve formě on-line přednášek. Přednášky humanitního zaměření se konají vždy v úterý v čase od 17.00 do 18.30 hod. Jedinou výjimkou je úvodní přednáška 5. října, která se uskuteční ve čtvrtek ve stejném čase.


31. října – Filozofická fakulta: Tajemství archeologie aneb záhada mrtvých těl z pravěku

Nejen dánské bažiny a rašeliniště pomohly uchovat po stovky a tisíce let mrtvá lidská těla. Jen za posledních 200 let máme zprávy asi o 150 nálezech. Jsou to muži, ženy i děti. Pojďme se tedy podívat do tváře alespoň těm nejslavnějším... 

Přednášející: Doc. PhDr. Miroslav Popelka, CSc. je absolventem oboru Archeologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V současné době je docentem na Ústavu pro archeologii Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Jeho specializací jsou raně zemědělské společnosti a jejich ekonomické zázemí. Intenzivně se zabývá problematikou vztahu archeologie a laické veřejnosti a popularizací oboru.

Začátek akce 31. října 2023 v 17:00
Konec akce 31. října 2023 v 18:30
Organizátor Filozofická fakulta
Místo konání akce Modrá posluchárna, Celetná 20, Praha 1